Skip to main content

Mūsų pacientas Jan Højlund bėgioti pradėjo dar 2016-aisiais, tačiau būdamas visiškas naujokas šioje sporto šakoje, kaip ir daugelis pradedančiųjų, neišvengė klaidų.

Pirmaisiais metais didelių traumų nepasitaikė, nes treniruotės buvo žemo intensyvumo, tačiau viskas pasikeitė pradėjus ruoštis maratonui. Jan treniravosi pagal draugo sudarytą programą ir netrukus treniruočių metu pradėjo jausti intensyvius kelių skausmus. Po maratono Jan suprato, kad, norint treniruotis toliau, būtina tobulinti bėgimo techniką. Pritaikius ChiRunning techniką, situacija ženkliai pagerėjo, tačiau intensyvesnių treniruočių metu skausmas kelyje grįžo, o drauge su juo atsirado ir skausmas dešiniame klube.

Vėliau Jan kreipėsi į chiropraktikos, fizioterapijos specialistus, kurie pagelbėjo sprendžiant su raumenimis susijusias problemas, bet neišsprendė giluminių skausmų priežasčių. 2021 pacientas jau buvo ženkliai sumažinęs savo treniruočių apimtis dėl kairiojo kelio skausmo – Jan manė, kad teks atsisakyti bėgimo išvis.

2021 metų spalį Jan atrado 3DMotionLab Vilniuje, kur jam buvo atlikta bėgimo ir eisenos analizė. Ištyrus paciento bėgimo techniką, stuburą ir eiseną, pavyko išsiaiškinti skausmo priežastį ir numatyti jo eliminavimo strategiją. Atlikus išsamią kūno analizę, paaiškėjo, kad skausmas pacientui atsirado dėl asimetrijos – viena jo koja 1.5 cm ilgesnė nei kita ir pėda bėgimo metu dedama išorine dalimi, o tai sukelia didelę apkrovą išorinei kojų daliai ir skausmą klube.

Judėdamas žmogus visada nesąmoningai teikia pirmenybę kažkuriai vienai kojai dėl dominuojančios kūno pusės, pavyzdžiui, į žemę daugiau remiasi tik dešine pėda, o kairiaja tik primina. Ilgainiui tai lemia skeleto-raumenų sistemos disbalansą, kuris turi įtakos visam kūnui. Dažna to pasekmė – būtent kojų ilgių skirtumas dėl pasikeitusio dubens pasvirimo kampo.

Atlikus išsamią diagnostiką Jan buvo pritaikyti specialūs vidpadžiai avalynei bei sudaryta individuali kineziterapijos programa, siekiant kompensuoti kojų ilgį ir normalizuoti dubens pasvirimą. Pacientas nebejaučia skausmo ir mėgaujasi bėgimu.

Jei ir Jūs norite džiaugtis mėgstama sportine veikla, nežalojant savęs, kreipkitės į mūsų specialistus!