Skip to main content

Funkcinių judesių vertinimas

Profesionaliems sportininkams ir mėgėjams, siekiant užtikrinti judesių taisyklingumą
Ketinantiems pradėti sportuoti ir norintiems apsisaugoti nuo galimų traumų
Patyrusiems traumas ir siekiantiems pilno atsistatymo ir reabilitacijos efektyvumo

Funkcinių judesių tyrimas leidžia įvertinti žmogaus judesių skirtumus, sąnarių judrumą, raumenų stabilumą ir judesio atlikimo kokybę.

Atliekant šį tyrimą, nustatomi netinkami ir neefektyvūs judesiai bei sudėliojami akcentai, nurodantys, kurias raumenų grupes ar kūno dalis reikėtų sustiprinti, norint saugiai ir efektyviai sportuoti. 

Tyrimo metu, priklausomai nuo poreikio, gali būti atliekamas ir vertinamas sprintas, krypties keitimas, šuolis vietoje, šonu bei nuo pakylos, šuoliukas ir nusileidimas ant vienos kojos, bėgimas lėtu tempu bei bėgimas vietoje.

Profesionaliems sportininkams tyrimo metodika parenkama pagal dominuojančius jų pasirinktos sporto šakos judesius. Norintiems pradėti sportuoti, specialistas parinks ir rekomenduos tinkamiausią sporto šaką su mažiausia traumų tikimybe. Klientams, patyrusiems įvairias griaučių/raumenų sistemos traumas ir norintiems pasiekti pilną atsistatymą, šis tyrimas padės laiku pastebėti reikšmingus nuokrypius.

Atlikus tyrimą, jums bus pateikti rezultatai ir rekomendacijos dėl tolimesnio fizinio krūvio didinimo ar mažinimo, parenkami pratimai raumenų disbalanso korekcijai, pateikiamos rekomendacijos dėl avalynės pasirinkimo sportui.

Tyrimo metu vertinama

Vertinama visa griaučių-raumenų sistema: apatinių galūnių (pėdų, čiurnų, kelių ir klubų) padėtys ėjimo metu, dubens bei visų viršutinių galūnių (delnų, riešų, alkūnių, pečių) judesiai, didelis dėmesys atkreipiamas ir į stuburą.