Skip to main content

Dažnai laikyseną suvokiame kaip estetinę problemą. Tačiau realybė kiek kitokia. Tai ne tik grožis, tačiau ir sveikata.

Atlikta nemažai mokslinių tyrimų įrodančių, kad netaisyklinga laikysena gali paskatinti: nugaros ir krūtinės skausmus, galvos ir kaklo skausmus, nuovargį ir energijos stoką, o kai kuriais atvejais net ir virškinimo sutrikimus. Esant netaisyklingai laikysenai, ypač krūtinės ląstos ir stuburo deformacijoms, vidaus organai suspaudžiami, jų veikla apsunkinama, išsivysto įvairūs negalavimai.

Prieš mokslo metus visi skubame apsilankyti pas šeimos gydytojus vaikų sveikatos patikrinimui. Juk reikia pažymos? Ir turbūt nesuklysim sakydami, kad dažnas mūsų išgirstame, jog mūsų atžalų laikysena yra netaisyklinga. Tačiau ar tai liga? Galbūt ne. O jei nėra ligos, gal nereikia ir gydymo?

Tad, šeimos gydytojų paraginti skubame ieškoti kineziterapeuto pagalbos, ir tikimės, kad keli vizitai problemą išspręs, tarsi augantį vaiką ar paauglį galima būtų greitai „perlipdyti“ gerai paminkius ar tiesiog atlikus keletą fizinių pratimų.

Tą patvirtina ir 3D Motion Lab laboratorijos specialistai: itin didėja konsultacijų susijusių su ydinga laikysena ir jos sukeltomis problemomis, kurios lydi visą likusį gyvenimą.

Žmogaus branda yra suskirstyta į kelis esminius etapus: kūdikystę, ankstyvąją ir vėlyvąją vaikystę, paauglystę bei pilnametystę, todėl būtina stebėti vaiko sveikatą visais brandos etapais, ypač vaikystėje ir paauglystėje, nes būtent tada formuojasi visi pagrindiniai įgūdžiai ir įpročiai.

Vaiko eisena bei laikysena nėra tik estetinė išvaizda. Kai kūne nėra disbalanso – vaikas mažiau eikvoja energijos einant, sėdint ar stovint ar užsiimant kita veikla.

Ankstyvas diagnozavimas ir kompleksinis gydymas gali padėti sustabdyti šias problemas. Kuo anksčiau bus nustatyti sutrikimai ir parinktos tinkamos korekcinės priemonės, tuo anksčiau bus galima sumažinti problemas, kurios iškils vėliau, vaikui suaugus.

Kviečiame mokyklinio amžiaus vaikus ir paauglius atvykti į 3D Motion Lab laboratoriją konsultacijai pas kineziterapeutą Mangirdą Kazačenko.

Dėka laboratorijoje naudojamos Qualisys MoCap sistemos 3D Motion Lab specialistas galės kruopščiai įvertintI susiformavusias vaiko laikysenos problemas. Šia, 2 AMTI jėgos plokščių, 11 kamerų ir 49 žymeklių uždėtų ant svarbiausių kūno taškų, sistema mes matome visą vaiko kūną. Tad atlikę tyrimą, gausite nuodugnią eisenos ir laikysenos vertinimo analizę bei kineziterapeuto rekomendacijas dėl tolimesnio gydymo plano. Net ypač patyręs specialistas per tokį trumpą laiką nepastebės tokių rodiklių, kokius mes galime matyti pasitelkdami Qualisys 3D vaizdo matavimo ir analizės sistemą.

Netaisyklinga_laikysena_3Dmotionlab
Netaisyklinga vaiko laikysena_3dmotionlab

Programinės įrangos dėka mes jau matome, kad šio vaiko laikysena yra pakumpusi, dubens padėtis yra netaisyklinga, padidėjęs kojų atramos plotas bei kojos per daug kreipiamos į vidinę pusę. Jei šiuo atveju pacientui nebūtų taikomas tolimesnis kineziterapijos gydymas – netolimoj ateity vaiko lauktų rimtos nugaros problemos.

Registruotis tyrimui Registruotis tyrimui